Main menu

iPhone Mockup – darmowe narzędzie do tworzenia makiet

Codzienność projektanta polega na korzystaniu m.in. takich narzędzi jak kartka, ołówek, kolorowe karteczki, pisaki, wycinanki, oprogramowanie do makiet (np. Axure RP, Basamiq Mockups czy też Visio). Sprawdzają się one doskonale podczas tworzenia koncepcji, przelewania pomysłu na pierwsze makiety czy też prototypy.

Powyższe narzędzia doskonale sprawdzają się dla aplikacji webowych (no może z wyjątkiem kartek, bo te są raczej uniwersalne :D). Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, zakres dostępnego oprogramowania jest o wiele mniejszy. Są wprawdzie pojedyncze gotowe biblioteki kształtów i elementów interfejsu, jednak trzeba się troszkę naszukać.

Z pomocą przychodzi nam serwis iphonemockup.lkmc.ch. Daje on możliwość wyklikania sobie makiet interfejsu oprogramowania na iPhone’a. Proste, banalnie proste i darmowe, bez konieczności rejestracji. Jak dla mnie fajna rzecz – zwłaszcza, jeśli przyjdzie mi opracować coś na ten telefon.

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS