Main menu

Eyetracking dla wszystich – openEyes

Czego to człowiek nie znajdzie w zakamarkach sieci. Od tekstów książek, które nie zostały jeszcze wydane, po filmy, których oficjalna premiera odbedzie się za rok ;) Poważnie mówiąc, można znaleźc tutaj wszystko. Jeśli się wie, gdzie szukać.

Ja dzisiaj natknąłem sie na podobne niewiarygodne znalezisko – eyetracking niskim kosztem. Na stronie thirtysixthspan.com/openEyes możemy znaleźć garść informacji na temat opensource-owego projektu, którego przedmiotem jest eyetracker.

Strona oprócz drobnych informacji o firmie openEyes możemy pobrać kody źródłowe oprogramowania do wykorzystania w eyetrackerze domowej roboty. Ciekawa koncepcja. Serwis zamieszcza też kilka przykładowych filmików pokazujących działanie oprogramowania w praktyce. Muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka wygląda to dosyć iponująco, biorąc pod uwagę wykorzystywane oprogramowanie i sprzęt.

Powyższe zdjęcia pochodzą z zasobów strony thirtysixthspan.com/openEyes.

Mamy także dokładny opis (PDF 942KB) [źródło thirtysixthspan.com] jak taki eyetracker zbudować krok po kroku. Szczerze mówiąc, gdybym nie był antytalenciem do elektroniki, może bym się skusił (i może to zrobię pomimo tego ;)).

Ciekawy artykuł znalazłem tutaj, do pobranie także z zasobów bloga (PDF 640KB) [źródło www.cs.uta.fi], traktujący o tańszych metodach budowy sprzętu do badań i wykorzystania darmowego oprogramowania.

Poniżej jeszcze garstka YouTube-owych filmików:

[youtube]nA5c4-GFpUM[/youtube]

[youtube]yjqTnu8C41w[/youtube]

Zainteresowanych zapraszam także na poniższe strony:

keyword:
eyetracking gazetracker opensource badania elektronika

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS