Main menu

Konkurencyjne World Usability Day 2008?

Do World Usability Day 2008 pozostał jeden dzień. Podobnie, jak w zeszłym roku zapowiada się wiele ciekawych prelekcji oraz rozmów. Z tą jedną różnicą, że… wielu postanowiło zorganizować swoje własne World Usability Day. Jak do tej pory zdążyłem naliczyć trzy równoległe imprezy WUD’08 (i jedną potencjalną).

Co z tego wynika? Każdy chce czknąć kawałek tortu dla siebie. A powinno być chyba inaczej :( Jedna impreza, wspólna, wspólny dialog (co nie znaczy, że muszą być w jednym miejscu). Wyobraźcie sobie trzy równoległe imprezy WUD’08 (Wrocław – Kraków – Warszawa). Pod jedną egidą, jednym logiem, podobne tematy, połączenie online trzech ośrodków, wspólne dyskusje i dialog. Tak ja bym sobie wyobrażał ten dzień. Nie reklamowanie swoich firm w ramach tego jednego dnia. No ale… ten świat nie jest, nie był i nie będzie idealny, więc czemu miałby być też taki dzień 13 listopada?

No właśnie, czemu?

keyword:
world-usability-day śniadanie użyteczność

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS