Main menu

Pierwszy UX Book Club we Wrocławiu za nami!

26 czerwca 2006 miał miejsce pierwszy wrocławski UX Book Club. Wypadałoby zatem podsumować go w kilku zdaniach. Na spotkaniu omawialiśmy książkę S. Kruga, „Nie każ mi myśleć. O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych”. Oczywiście dyskusja nie ograniczyła się jedynie do samej treści książki, zaś sama książka była czasami puntem wyjścia do rozmów nieco odbiegających od poruszanych w niej tematów ;)

Ciekawe wnioski nasunęły się podczas dyskusji odnośnie elementów stron, które na co dzień twórcy serwisów umieszczają na stronach (bądź nie), a nie koniecznie zadają sobie pytanie czy ma to w każdym przypadku zastanawiają się nad sensem proponowanego rozwiązania. Do takich elementów należą m.in. breadcrubs (popularna ścieżka okruszków), elementy głównej nawigacji (link do strony głównej), tagline, czy zakładki.

W samej książce znalazły się także na kilka nieścisłości lub zaprzeczenia, które autor umieścił. Nie umknęło to oczywiście czujnej uwadze uczestników spotkania.

Oprócz strawy dla ducha, nie zabrakło także strawy dla ciała. Ciepła pizza oraz drobny poczęstunek pokrzepiły uczestników spotkania do dalszej dyskusji :)

Spotkanie odbyło się w sali dydaktycznej Politechniki Wrocławskiej i tutaj chciałbym skierować wielki ukłon i podziękowanie w stronę Dmitrija Żatuchina oraz samej Politechniki, która była patronem tego spotkania. Dzięki nim mieliśmy do dyspozycji wygodne i przytulne miejsce do dyskusji.

Zgodnie stwierdziliśmy, że powinno się odbyć kolejne spotkanie UX Book Club we Wrocławiu, co oczywiście bardzo mnie cieszy i już teraz zapraszam gorąco do uczestnictwa w nim.

Została także wybrana książka na następne spotkanie. Mam nadzieję, że zapewni nam jeszcze więcej przykładów, które warto będzie poruszyć i omówić wspólnie. Będzie to : L.Wroblewski, WEB FORM DESIGN Filling in the Blanks. Liczę na to, że zjawicie się ponownie lub po raz pierwszy. Spotkanie prawdopodobnie będzie miało miejsce na początku sierpnia.

A teraz jeszcze kilka zdjęć z samego spotkania:

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w takim spotkaniu, zachęcam do śledzenia wątku na Goldenline.

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS