Main menu

Śniadanie usability – odcinek 1

11 czerwca 2008r. w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Śniadania usabillity„. Grono obecnych było iście rodzinne (w porównaniu do tego, które się deklarowało na serwisie Goldenline), jednak może i wyszło nawet na dobre – atmosfera była bardzo przyjemna.

Agenda spotkania wyglądała następująco:

  1. Wstęp – czyli co, jak i dla kogo – Eryk Orłowski
  2. Prezentacja poruszająca tematy witryn bankowych i aplikacji formularzowych – Wojtek Kuśmierek
  3. Kryminalni: tropem użyteczności – Marek Kasperski
  4. Rozmowy w kuluarach oraz prezentacja eyetrackera Tobii 1750

Mogę śmiało powiedzieć, że forma spotkania przypadła mi do gustu – mało formalna, luźna i otwarta. Dzięki temu można śmiało dyskutować na pojawiające się w trakcie spotkania tematy oraz poruszać nurtujące kwestie. Dobre jest także podejście do formy prezentacji, które powinny odbiegać od suchej auto-reklamy własnych umiejętności, a skupiać się na tym, co w interesuje daną grupę uczestników.

Myślę, że dyskusja to klucz do zrobienia czegoś sensownego razem i skupienia ludzi z branży, potencjalnych klientów, osób interesujących się tematem i wszystkich tych, którzy chcieliby się wypowiedzieć w danej tematyce w jednym miejscu.

Osobiście podobała mi się także prezentacja narzędzia Tobii 1750. Miałem okazję porównać wygodę jego użytkowania w porównaniu do urządzenia mieszczącego się na Politechnice Wrocławskiej. Niebo a ziemia i nie ma porównania.

mkasperski-prezentacja.jpg
Powyżej prezentuję slajd z prezentacji Marka Kasperskiego na spotkaniu „Śniadanie usability”.

Materiały ze spotkania pojawią się zapewne niechybnie na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane mogą także zajrzeć na blog Roberta Drózda i blog Marka Kasperskiego po ich wersję relacji ze spotkania oraz pierwsze dostępne materiały.

keyword:
spotkanie clicktracking eyetracking konferencja badania

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS