Main menu

Wrażenia z po pierwszym nieformalnym spotkaniu usability

Pierwsze nieformalne spotkanie usability we Wrocławiu za nami. Jak mogliście przeczytać we wcześniejszym poście (I nieformalne spotkanie wrocławskiej branży usability), spotkaliśmy się w Czekoladziarni. Było sympatycznie, miło a co ważniejsze, klimat sprzyjał dyskusji :)

Pojawiło się łącznie siedem osób, więc bardzo sympatyczne grono do dyskusji. Kameralny klimat Czekoladziarni i smak gorącego i jakże szlacheckiego trunku jakże sprzyjał pozytywnym nastrojom (mi zwłaszcza, bo skusiłem się na dwie filiżanki – ach te łakomstwo).

O czym rozmawialiśmy?

Były przypadki dziwnej treści z serwisów finansowych, poruszyliśmy kwestie testów z użytkownikami i case, gdzie wbrew pozorom badanie nie wychwyciło bardzo krytycznego błędu (tak czasami niestety bywa). Wymieniliśmy się doświadczeniami odnośnie interpretowania i traktowania przez klientów wyników badań i analiz a także o nadgryźliśmy temat badań terenowych i obserwacji pracy użytkowników w ich „naturalnym środowisku”.

Dyskusje czasami toczyły się pojedynczo, czasami współbieżnie, więc i tematyka była różnorodna. Pilotażowe spotkanie sprawdziło się. Koncepcja wydaje się dobra i mam nadzieję, że kolejne spotkanie (za jakiś czas) będzie równie owocne w dyskusje, co to pierwsze :) Dziękuję w imieniu swoim i Jakuba raz jeszcze za przyjście na spotkanie i tak pozytywną i budującą dyskusję. O to właśnie chodziło – aby pogadać!

Następnym razem trzeba wziąć aparat (komórka się nie nadaje).

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

3 thoughts on “Wrażenia z po pierwszym nieformalnym spotkaniu usability

  1. Pingback: 1. nieformalne spotkanie wrocławskiej branży usability na blogu Dostępność stron internetowych (Web Accessibility)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS