Main menu

Wszystko idzie ku dobremu – osadzenie flasha dla wyszukiwarki

Przykład możecie zobaczyć w tym miejscu.

Do poprawnego osadzenia flash-a potrzebujemy następujące biblioteki:

  • jQuery – do pobrania tutaj
  • SWFObject – do pobrania tutaj

W sekcji head umieszczamy poniższy kod:

[source language=’xhtml’][/source]

W kodzie strony umieszczamy poniższy kod:
[source language=’xhtml’]

[/source]

A wszystko opakowujemy w div-a:

[source language=’xhtml’]

[/source]

Jak to działa?
Gdy mamy włączony JavaScript, flash jest osadzany za pomocą bilbioteki SWFObject (z opcjonalnym wykorzystaniej jQuery). Gdy zaś JavaScript nie działa, jest zablokowany lub na stronę wchodzi indeksujący crawler, flash jest osadzony w tradycyjny sposób.

Oczywiście w przypadku gdy JS jest zablokowany, a stronę oglądamy w Internet Explorerze, flash-a musimy uruchomić standardowym jednym klikiem, ale myślę, że to stosunkowo niski koszt w porównaniu do jego braku.

Ciekawostką SWFObjecta jest to, że w przypadku, gdy użytkownik ma zainstalowaną niższą wersję flash-a niż wymagana do poprawnego wyświetlenia animacji, nastąpi automatyczna aktualizacja flash-a do najnowszej wersji.

Przykład możecie zobaczyć w tym miejscu.

keyword:
wyszukiwarki indeksowanie flash

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS