Main menu

McDonald’s bierze się za UX. Właściciele serwisów uczcie się!

Co by nie mówić, marka McDonald’s jest postrzegana bardzo różnie. Jedni przepadają za nią, inni wykazują z goła odmienne emocje. W sumie można rzec, że to kwestia gustu prawda? Otóż i tak i nie. Jedno to mieć uprzedzenie do fast foodu a drugie to opierać opinie np. na podstawie doświadczeń związanych z obsługą, produktami, które oferują oraz generalnie odczuciu podczas przebywania w ich restauracji.

McDonald’s postanowił zabrać się za temat obsługi i powiem szczerze, że ich koncepcja bardzo mi odpowiada.
Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć pochodzących ze strony www.clintonbarth.com, które obrazują ich pomysły.

Ciekawy dokument zawierający szczegółowy opis koncepcji możecie znaleźć
do pobrania tutaj [PDF 0,86MB].

Właściwie samo to, jaka ona jest nie zmotywowało mnie do napisania tego posta. Zmotywowało mnie podejście i troska o to, jak klienci postrzegają sam proces zakupowy. Jakie emocje rodzą się w nich na każdym etapie zakupu oraz konsumpcji oraz to, jakie wrażenia będą im towarzyszyć.

McDonald’s to zrozumiał. A kiedy zrozumieją to właściciele serwisów internetowych? Kiedy zaczną na poważnie zastanawiać się nad tym, jakie emocje towarzyszą ich klientom podczas korzystania z ich stron internetowych? Kiedy zaczną dbać o User Experience?

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

4 thoughts on “McDonald’s bierze się za UX. Właściciele serwisów uczcie się!

  1. Ciekawe kiedy o user experience dbać zaczną zlecający internetowe strony MCD :) Obecna mcdonalds.pl nie jest zła, ale dojście do informacji o tym ile kalorii ma tortilla zajmuje dłużej niż zamówienie i odebranie tejże.

    1. Hehz. Codzienność pokazuje, że ludzie, którzy się zajmują w takich firmach internetem, w dużej mierze mają o nim jedynie mgliste pojęcie. Zresztą. To nie tylko kwestia takich firm.

  2. Pingback: Service design – projektowanie usług - user experience design: projektowanie interakcji i użyteczność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS