Main menu

Polska edycja UX Storytellers

Chciałbym was dzisiaj zachęcić do zapoznania się z bardzo wdzięczną i inspirującą inicjatywą, jaką organizuje polski oddział CHI. Chodzi o polską edycję UX Storytellers.

Kilka lat temu Jan Jursa (warto także śledzić jego twittera @IATV) zebrał historię kilkudziesięciu specjalistów z obszaru User Experience i poprosił ich (plotki krążą, że nawet zmusił) o spisanie swoich historii i zamieścił je w książce, którą notabene możecie pobrać za darmo w PDF ze strony UX StoryTellers website. Cel był zacny – zainspirować ludzi do opowiadania historii.

Dzisiaj podobna inicjatywa ma szansę ujrzeć światło dzienne właśnie w Polsce!

Jako CHI Polska już od jakiegoś czasu nosiliśmy się z pomysłem przygotowania polskiej edycji UX Storytellers. Chcielibyśmy w niej umieścić 12 -15 historii osób, które w jakiś sposób wpłynęły lub wpływają na kształtowanie dziedziny projektowania UX w Polsce

CHI Polska

Agnieszka Szóstek i Tomasz Skórski wraz z całym zespołem CHI Polska zebrali listę składającą się z 26 kandydatów do pierwszej polskiej edycji UX Storytellers. Z racji tego, że nie chcą sami decydować, czyją historię chcielibyście przeczytać i poznać, zachęcają nas wszystkich do oddania swojego głosu w anonimowej ankiecie. Finalnie chcą w ten sposób wyłonić 12-15 nazwisk, które znajdą się w pierwszej edycji.

Jeśli macie chęć, gorąco zapraszam do zagłosowania na osoby, których opowieść o przygodzie ze światem UX chcielibyście poznać. Skromnie wspomnę, że znajdziecie tam też moje nazwisko. Dla mnie to już wielki zaszczyt znaleźć się w tak szacownym gronie.

Zatem nie czekajcie i głosujcie! Wyniki zostaną ogłoszone na tegorocznym UX Poland (więc już niedługo).

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS