Main menu

UX Team of one – czyli w jaki sposób budować UX samodzielnie

Chciałbym się podzielić z Wami jedną chyba z lepszych prezentacji, jakie miałem okazję w ostatnim okresie oglądać – a było ich na prawdę sporo!

Leah Buley opowiada w niej o jej pomyśle na pobudzenie kreatywnego podejścia do procesu pracy nad user experience u podstaw – u nas samych – jako jedno-osobowego zespołu. Rzecz o tyle ciekawa, gdyż koniec końców, każdy z nas wcześniej czy później zostaje postawiony przed sytuacją, kiedy to samodzielnie musi poprowadzić pewną część działki projektowej.

Leah mówi w jaki sposób zadbać o jakość i poziom proponowanych przez siebie rozwiązań. Z własnych doświadczeń wiem, że działając w pojedynkę, wykazujemy tendencję do przyjmowania pierwszych rozwiązań jako te właściwe i najlepsze.

Tak niestety nie powinno się dziać. Własne propozycje należy poddawać pod dyskusję i analizę z różnych punktów widzenia – identycznie, jakbyśmy robili to w zespole. Stad też jej pomysł, jak to zrobić. Jak stworzyć środowisko do jedno-osobowego branistormingu.

Zachęcam do przesłuchania prezentacji, bo warta jest każdej minuty poświęconej na nią!

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS