Main menu

Zamienili klawiaturę na ogromne koło – o nowym produkcie Apple wheel laptop

Od dawna wiadomo, że Apple potrafi zaskoczyć. Jednak to przerosło moje oczekiwania. Apple zaproponował nową wersję laptopa nie posiadającego klawiatury. Nawigacja w obrębie interfejsu czy oprogramowania zainstalowanego w systemie odbywa się za pomocą wielkiego koła z centralnym przyciskiem (znanym skądinąd w miniaturowej wersji w ipod-ach).

Z punktu widzenia praktycznego, nie wydaje mi się, aby korzystanie z takiego interfejsu do generowania dłuższych tekstów było optymalnym i ergonomicznym rozwiązaniem. Jednak mogę tylko głośno dumać nady tym – najchętniej sam sprawdziłbym to na własnej skórze. Ktoś może kupił już ten gadget? ;)

Poniżej zamieszam prezentację z serwisu: www.theonion.com

[youtube]9BnLbv6QYcA[/youtube]

Apple Introduces Revolutionary New Laptop With No Keyboard

Czy Waszym zdaniem takie rozwiązanie ma przyszłość? Zapraszam do dyskusji!

Od 2007 r. w branży digital... to dużo, czy mało? Usability, user-experience, interaction design, accessibility... nie lubię nazw, które są tworzone jedynie dla celów marketingowych. To, co jest na prawdę istotne (dla mnie) to czynniki, które popychają ludzi od osiągania swoich celów i realizowania swoich potrzeb. Co sprawia, że ten mechanizm działa jak dobrej jakości szwajcarski zegarek? W jaki sposób mogę dać ludziom to, czego potrzebują i w jaki sposób mogę uczynić ich życie łatwiejszym? Jaka jest siła motywacji, w jaki sposób połączyć potrzeby konsumentów i cele biznesowe. To są pytania, które mnie interesują i na które szukam odpowiedzi!

Website: https://www.usability-onair.com

Two thoughts on “Zamienili klawiaturę na ogromne koło – o nowym produkcie Apple wheel laptop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

FacebookRSS